Dovolená na vlastní pěst aneb byrokracie v praxi

10. srpna 2017 v 20:49 | M. |  Nevšední zážitky
Začátkem roku jsem před milovaným vyslovila návrh na dovolenou na Ukrajině. Vlastně jsem to zpočátku považovala jen za takový výkřik do tmy, který bychom mohli časem realizovat. Osud tomu chtěl a vypadá to tak, že do Lvova odjedeme ještě letos. Cestu, ubytování a vše okolo si hodláme zajistit sami, což obnáší spoustu vyřizování. Jako třeba platbu ubytování.Včera jsem si namátkově prohlížela ubytování a do oka mi padl pěkný apartmán v centru města. Platba až na místě, bezplatné zrušení rezervace až týden předem. Na co čekat, ještě by nám ho někdo vyfoukl, přinejhorším to zrušíme. Při rezervaci jsem si všimla, že se akorát předem platí první noc. Přišel mi e-mail s podmínkami, avšak měl dva háčky: Ubytování požaduje platbu v eurech do tří dnů, ale konkrétní částka, zde nebyla uvedena. Není problém si to spočítat, avšak kurz může zradit. Druhý háček nastal v tom, že zde nebylo uvedeno číslo čtu, ale číslo karty. Na googlu jsem se však z nějakého článku dočetla, že se peníze nějakým způsobem dají poslat i na kartu. První háček jsem pak vyřešila dopoledním e-mailem, na který mi bylo odpovězeno. Nic nebránilo tomu, abych si to odpoledne vyřešila v blízkém velkoměstě, kam jsem měla stejně cestu.

Dopadlo to zhruba takhle: Stála jsem asi deset minut před bankou, protože uvnitř někdo byl a mně bylo trapné tam postávat (Takže jsem trapně postávala venku). Avšak předběhla mě nějaká paní, tak jsem šla dovnitř taky a čas si zkracovala hrami pro děti (Měli tam elektronickou omalovánku + hru, kde z prasátek lítaly peníze, které hráč musí chytit, než utečou). Když jsem se dostala na řadu, dočkala jsem se akorát toho, že banka tuto službu neprovozuje, proto musím do Western Union do jiného obchodního centra. Moc se mi nechtělo, ale co mi zbývalo. Do toho se mi kvůli baleríny rozedřela noha, nemohlo být líp. Ovšem to ještě nepřišla ta nejlepší zpráva dne. Paní za přepážkou mi sdělila, že na Ukrajinu nelze posílat eura, pouze americké dolary. Mně proto nezbývá nic jihého, než poslat další e-mail a další den opět vyrazit do Western Union. Alespoň že mají pobočku v našem městě.

Druhý den to nebylo o moc lepší. Na e-mail mi sice přišla kladná odpověď a navíc jsem zjistila, že pobočku Westernu mají i v Tescu, tudíž nebudu muset zajíždět až do centra města a navíc z něj pak mohu rovnou jet za kamarádkou. No, situace se vyvinula trochu jinak. Po asi detiminutovém dohadování s paní na přepážce (Jakou měnu, kam a komu chci poslat) mi bylo oznámeno, že jim systém dnes nejede. Kvůli odpoledním plánům se ani nenašel prostor to zkusit později. Proto přichází den třetí, když už opravdu peníze poslat musím, aby má rezervace zůstala platná.

Dneska bylo venku krásně a já se rozhodla, že při opětné návštěvě mého oblíbeného podniku rovnou povětrám šaty. K těm jsem si vzala baleríny, čehož jsem pak litovala, protože se mi díky ním znovu ozvala rozedřená noha. Ale rozhodla jsem se, že pro krásu se musí trpět a v balerínách to prostě vydržím! No, musím konstatovat, že jsem akorát nadávala a domů od zastávky pak šla boso. Co se týče mého hlavního poslání, tentokrát jsem byla konečně úspěšná! Přestože se paní za přepážkou při zadávání údajů poměrně mračila, což mě dost znervózňovala. Navíc se mě pořád na něco vyptávala, že by mě ani nepřekvapilo, kdyby chtěla doložit i mé příjmy, aby bylo jasné, odkud ty vlastně peníze půjdou. A nejlépe komu. No, vše zažehnáno, peníze odeslány a já už se můžu drtit azbuku!

Perlička na závěr: Booking mě momentálně zasypává nabídkami na ubytování a dneska se mi snažil vnutit ubytování ve Lvově od 17 Kč. Zvědavost mě donutilo odkaz rozkliknout. Po seřazení od nejnižší ceny se objevilo lůžko ve společném pokoji. Cena pro jednu osobu činila 35 Kč za čtyři noci, tudíž 8,75 Kč na noc. A já tady juchám nad apartmánem, kde to vychází zhruba 200 Kč/noc.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. září 2017 v 15:50 | Reagovat

Tyjo, to je znát pořádnej rozdíl mezi zeměmi mimo EU a zeměmi v EU. Když já to samé zařizovala pro Paříž (jela jsem úplně sama a úplně sama si hledala ubytování a dopravu), zabralo to jen nalezení ubytování + pár klinkutí pro přímý převod přes int. bankovnictví. A vyřízeno. A to je tolik lidí, co by tak moc rádi odešli z EU. By pak tohle řešili kvůli každýmu jabku z Německa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama