Chtěli mě okrást, tak jsem si raději koupila knihu

14. března 2018 v 20:15 | M. |  Nevšední zážitky
Před pár dny jsem narazila na inzerát, který sliboval místo odborné asistentky s poměrně vysokým finančním ohodnocením. Bylo mi to mírně podezřelé, ale řekla jsem si, že půjdu na pohovor a uvidím, co z nich vyleze. Na netu se o zadávajací firmě Arban s. r. o. nedalo nic moc zjistit. Dva dny na to mi přišla odpověď, ať si zavolám na uvedené telefonní číslo v konkrétních hodinách a domluvíme se na osobní schůzce. Ta se konala ve čtvrtek v centru Ostravy v budově, kolem které se míhala spousta slušně oblečených lidí. Dovnitř mě pozvala trochu korpuletnější paní, která však působila velmi seriózně. Dala mi k vyplnění krátký dotazníček, vysvětlila mi náplň práce, poptala se na nějaké věci a dala prostor mým dotazům. Kromě pracovní doby jsem se ještě přeptala na to, zda firma požaduje nějaké vstupní poplatky - dostalo se mi záporné odpovědi. Nepřišlo mi, že bych na pohovoru příliš excelovala, a proto mě příjemně překvapila informace o postupu do 2. kola. To se konalo dneska. Po cestě jsem si vzpomněla, že jsem si za celý týden nenašla čas si něco o firmě najít. Abych předešla trapasu, který by mohl nastat při otázkách "Co víte o naší firmě?" či "Proč chcete pracovat zrovna pro nás?", jsem se tedy v autobuse rychle dala do googlení. Poměrně mě zarazilo, že na vizitce chybí název společnosti a tak jsem do vyhledavače zadala jméno vizitčiny majitelky. Jako první mi vyskočil centrální registr dlužníků s dlouhou řadou nepěkných komentářů lidí, které dotyčná chtěla okrást, nebo se jí to bohužel i podařilo. Jak jsem se dočetla, firma vyžaduje vstupní poplatek 27 000 Kč a pokud daný nebožák zaplatí, tak mu nezbývá nic jiného, než rychle od smlouvy odstoupit, protože ho žádná práce snů nečeká a paní pojede leda na pěknou dovolenou.

Výsledek obrázku pro hide the pain harold


Znechutilo mě, jakým způsobem jsou někteří schopni vydělávat na ostatních lidech, kteří by rádi získali příjemnou práci, kde nemusí živořit za minimální mzdu. Taky jsem se naštvala sama na sebe, že jsem si během týdne nic nevyhledala a zbytečně tak ztratila čas. Nic bych jim rozhodně neplatila, ale nemusela jsem se táhnout do Ostravy. Zpočátku mě napadlo se dostavit ve smluvený čas, vyslechnout si to a nakonec říct paní, co si o ní myslím. Pak mě ale zlákaly Levné knihy, kde jsem si konečně koupila Sophiinu volbu, kterou si plánuju přečíst už od střední školy a nějakou dobu už po ní při každé návštěvě pokuju. Paní nakonec ani nezavolala, já se škodolibě usmívám, protože vlastně taky ztratila čas a "výdělek" k tomu. Já sice obětovala kolem 100 korun za jízdné, Renáta Jurzová však "přišla" o 27 tisíc. Vlastně jsem na tom ještě dobře.
Takže pokud by vás někdo zval na pohovor do Ostravy na ulici Na hradbách 18 (nebo kdekoliv jinde v republice) a sliboval administrativní práci pro firmu Merafield, Ok slevy nebo tak něco, vykašlete se na to, ztratíte akorát čas a možná i peníze. Já osobně to beru jako ponaučení, ať si přiště víc všímám varovných signálů (např. až teď jsem se pořádně podíval na e-mail, ze kterého mi přišla odpověď: peronalniod@volny.cz) a vždy ještě pro jistotu informace o fimě googlím dopředu. Mimo jiné zjišťuju, že vlastní i webové stránky a hned mě pobavila chyba, která se tam vyskytuje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 6. června 2018 v 22:37 | Reagovat

To o vstupním poplatku slyším poprvé. To bych teda hned vzala roha.
Knihu Ti velmi schvaluju, je to teda těžká depka. Na druhou stranu, když si ji přečteš, nikdy z pusy nevypustíš příměr: To je Sophiina volba ve spojení s nějakou krávovinou, jak je v poslední době velmi moderní.
Už jsem o tom napsala dva články v rubrice Pohoršená a nemíním skončit...

2 M. M. | Web | 9. června 2018 v 21:54 | Reagovat

[1]: No, oni to nějak údajně formulují jako poplatek za franšízu a pak skutek utek. Co se týče knihy, tak zatím se mi na ni práší v knihovničce. Mám toho na přečtení prostě moc a na Sophiinu volbu stále ještě nepřišla řada. Ale jakmile dočtu knihy z knihovny, tak se do ni pustím. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama